YURTİÇİ TURLAR
TUNCELİ ve ÇEVRESİ
SORUNUZ
26-29 MAYIS 2022
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA
TUNCELİ VE ÇEVRESİ
 
26-29 MAYIS 2022
 
Ovacık-Keban Barajı-Pertek-Munzur Gözeleri-
   Elazığ-Harput-Kemaliye-Karanlık Kanyon-Malatya-   
          Tohma Kanyonu-Gökpınar Gölü-Darende
                   
 
 
21 Ekim 2021 Perşembe : Saat 22:00’da acentamız Erdil Turizm önünde buluşma, 22.30’da Tunceli ’ye hareket. Gece yolculuğu…
22 Ekim 2021  Cuma Sabah saatlerinde Pertek ilçesine geçmek üzere feribota biniyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası Tunceli’ye varış ve kahvaltı molası. Kahvaltı sonrası Tunceli Cem Evi ni ve Ana Fatma Ziyaretgâhı ziyaret ediyor, ardından Ovacık ilçesinde yöresel ürünler satın almak üzere serbest zaman veriyoruz. Yolumuza Munzur Çayı kenarından devam ederek Munzur Vadisi Milli Parkı' na varıyor ve gezimize başlıyoruz. Dağlardan süzülen Munzur Suyu ile yemyeşil doğa içerisinde Munzur Gözeleri ve Halbori Gözeleri ni görüp muhteşem fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Daha sonra karşıya geçip Elazığ’a hareket ediyoruz. Bölgeye can veren Keban Barajı manzaraları eşliğinde varacağımız Elazığ’da konaklama yapacağımız otele varış ve burada alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.
  
23 Ekim 2021 Cumartesi  : Sabah kahvaltısının ardından  Elazığ’da ilk olarak 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’ta çıkıyoruz. Harput Kalesi - Kurşunlu Camii - Ulu Camii - Cimşit Hamamı - Musa Mescidi gezilerimizin sonrasında Tarihi Harput Kalesini fotoğraflayarak yolumuza devam ediyoruz. Keban Barajı ve Çırçır Şelalesi nde kısa molalar vererek Kemaliye’ye gidiyoruz. Ahmet Kutsi Tecer in " Orda Bir Köy var Uzakta" dizeleriyle anlattığı Apçağa Köyü'nü geziyoruz. İlçe merkezinde kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından Karasu Nehrinin oluşturduğu Dünyanın en büyük 2. Kanyonu Karanlık Kanyon a iniyoruz. Burada(zaman ve hava durumuna göre)isteyenler tekne turu ve isteyenler de Taş Yol'da  jeep turuna  katılabilirler. Daha sonra Malatya’ya hareket ediyor, akşam saatlerinde kalacağımız otele ulaşıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme.
 
24 Ekim  2021 Pazar : Sabah kahvaltımızın ardından Malatya gezimize başlıyoruz. İlk olarak Atatürk'ün Malatya'ya geldiğinde kaldığı Atatürk Evi’ni, Eski Malatya evlerinin örneklerini görebileceğimiz  Beşkonaklar'ı ve Malatya Müzesini gezdikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası  Şire Pazarında serbest zaman-alışveriş. Belirlenen saatte buluşma ve  Darende’ye hareket. Burada Somuncu Baba Türbesi, Tohma Kanyonu, Kudret Havuzu ve Zengibar Kalesi kalıntılarını görüp fotoğrafladıktan sonra Gökpınar Gölü’ne gidiyoruz. Buradaki kısa molamızın ardından Adana’ya hareket, geç saatlerde varış ve bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşma…
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                           
 
       *  ÖZEL GEZİ ARACIMIZ İLE ULAŞIM                                               
       *  1 GECE ELAZIĞ DEDEMAN PARK OTEL vb, 1 GECE MALATYA ANEMON OTEL’DE KONAKLAMA                        
       3 SABAH KAHVALTISI                                                                 
       *  2 AKŞAM YEMEĞİ
       *   OTOBÜS İÇİ  SICAK-SOĞUK İÇECEKLER                                                                                                             
       *  SEYAHAT SİGORTASI
       *  ERDİL TURİZM REFAKATİ VE REHBERLİK HİZMETİ
 
 
 
 
       ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
 
      *  ÖĞLE YEMEKLERİ      
      TÜM YEMEKLERDE ALINAN EKSTRA İÇECEKLER
      *  TEKNE-JEEP TURLARI
      *  MÜZE VE ÖREN YERLERE GİRİŞ ÜCRETLERİ
 
 
 
 
 NOT :   *** Erdil Turizm, tura katılan kişi sayısına bağlı olarak araç tipinde değişiklik yapabilir  
           *** Rehberiniz, hava, yol ve herhangi bir neden ile gerekli görür ise tur akışında veya zamanlamasında değişiklik yapabilir.
 
 
 
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.