YURTİÇİ TURLAR
EDİRNE-KIRKLARELİ-TEKİRDAĞ
1700 TL
28-31 EKİM 2021
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA
     EDİRNE-KIRKLARELİ-TEKİRDAĞ  
     
                                                                                                                       
 
28-31 EKİM 2021
 
28 EKİM 2021 PERŞEMBE: Sabah saat 04:20 de Adana Şakirpaşa Havaalanı THY kontuarı önünde buluşma ve C/In işlemleri. Saat 05:20 de İstanbul’a hareket ve 07:00 civarında varış. Bizleri bekleyen aracımıza yerleşip Edirne’ye hareket ediyoruz. Yol güzergahında kahvaltı molası. Kahvaltı sonrası yaklaşık iki saat sonra varış ve şehir gezisi. Sırasıyla Sarayiçi, Kırkpınar Er Meydanı, Balkan Şehitliği, 2.Beyazıt Külliyesi, Sağlık Müzesi ve Tıp Medresesi ziyaret ediyoruz. Meriç Nehri ve tarihi köprüde fotoğraf molası verip ardından Lozan anlaşmasıyla topraklarımıza katılan Karaağaçta Lozan Anıtı ve Tren istasyonunu gezip güzel fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Daha sonra Pazarkule-Yunanistan gümrük kapısını da görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
29 EKİM 2021 CUMA: Günaydın, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii geziyor arastada alış-veriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz.(serbest zamanda dileyenler Türk İslam Eserleri Müzesi’ni de gezebilir) Meşhur badem ezmesi, kavala kurabiyesi, kallavi kurabiyesi, deva-i misk helvası gibi yöresel lezzetler ve aynalı süpürge, kokulu mis sabunları gibi yöresel ürünler Edirne den sevdiklerinize alacağınız hediyeler arasında. Öğle yemeğinde Edirne’nin en meşhur lezzeti Tava-Ciğer yemek üzere en güzel ciğercilerden birine gidiyoruz. Yemek sonrası Edirne’de Selçuklu Mimarisi ile günümüze gelebilmiş en eski abidevi yapılardan biri olan Eski Camii ve panoramik olarak Üç Şerefeli Camii ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Edirne’nin en işlek caddesi olan Saraçlar Caddesinde ve Ali Paşa Kapalı Çarşısında serbest zaman geçiriyoruz. Belirlenen saatte buluşma ve Kırklareli’ne hareket. Otelimize yerleşme, dinlenme ve akşam yemeği. Geceleme otelimizde.
 
30 EKİM 2021 CUMARTESİ: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tarihi Yayla Mahallesi’ne gidiyoruz. Panoramik gezi ve bilgilendirme sonrasında Atatürk’ün Selanik’teki evinin birebir aynısı olarak yapılan Atatürk Evi’ni, sonrasında komşu kültürlerin konu alındığı Ali Rıza Efendi Evi’ni geziyoruz. Daha sonra öğle yemeğini alıp Dupnisa Mağarası’na gidiyoruz. Istranca Dağlarının eteklerinden geçerek yeraltı cenneti diye isimlendirilen bölgenin en yaşlı mağarası Dupnisa’ya varıyoruz. Altlı-üstlü birbirine bağlı iki mağaranın içinden nehir geçtiğini de görünce adeta büyüleneceksiniz. Velika Deresi üzerinde ayaklarımız buz gibi suda serinlerken közde çay ve kumda kahve molası veriyoruz. Daha sonra çok şirin bir sahil kasabası olan İğneada’ya hareket ediyoruz. Dünyada sadece 4 adet bulunan Longoz(Subasar Ormanı)un birini gezme imkanına sahip olacağız. İçerisinde Erikli ve Mert Göllerinin de bulunduğu ormanda muhteşem fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Longoz tanıtım merkezinde Longoz hakkında bilgi aldıktan sonra Longoz Ormanının içinde yürüyüş ve terapi yapıyoruz. Hayranlıkla gezeceğimiz bu doğal ortamdan dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde otelimize dönüş, dinlenme ve akşam yemeği. Geceleme otelimizde.
 
31 EKİM 2021 PAZAR: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kıyıköy’e hareket. Adeta Şile-Ağva’yı andıran bu güzel kasabada yemyeşil bir doğa içinde Papuçdere kıyısında yürüyüş fotoğraf molası. Daha sonra kayalara oyulmuş Aya Nikola Manastırını’da gördükten sonra yemek molası veriyoruz. Yemek sonrası Tekirdağ’a hareket. Burada (açık olma durumuna göre)Macar kahramanı Rakoçzi’nin Müze Evi, Namık Kemal Evi, Rüstem Paşa Camii geziyor ardından akşam yemeği için mola veriyoruz. Sahilde meşhur Tekirdağ Köftesi ve Hayrabolu tatlısını yedikten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Atatürk Havalimanı’na transfer ve THY’nın 22:20 uçuşuyla Adana’ya hareket. Saat 01:30 civarında şehrimize varıyor ve bir başka Erdil Turizm gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz
 
 
 
ÜCRET DETAYLARI
   NAKİT/K.K TEK ÇEKİM
       K.K 4 TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı
                  1700 TL
             1830 TL
Tek kişilik oda
                  2050 TL
             2200 TL
 
 
 
 
                      
 
                                                       *** Fiyat 12-14 kişilik gruba göre ayarlanmıştır.
 
 
 
 
ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ :
 
1 gece Edirne Hilly Otel vb.de konaklama
2 gece Kırklareli Royal Bilgiç Otel vb.de konaklama  
Lüks turizm araçları ile ulaşım  
3 Sabah Kahvaltısı
3 Akşam yemeği
Seyahat sigortası
Rehberlik hizmeti ve Erdil Turizm refakati
 
 
 
NOTLAR:
 
Uçak bileti, Öğle yemekleri, tüm yemeklerde alınacak içecekler, müze ve ören yeri girişleri gezi    
    ücretine dahil değildir.
 
Acenta veya rehber hava ve yol şartlarına bağlı olarak programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.