YURTDIŞI TURLAR
ADANA'DAN BEYRUT
699 USD
KURBAN BAYRAMI
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA
ADANA’DAN HAREKETLI  BAŞTAN BAŞA BÜYÜLÜ BEYRUT  

08  / 13 TEMMUZ 2022

5 GECE - 6 GÜN 

               Ortadoğu`nun Paris`i Beyrut…
 
 
 Orta Doğu’nun Paris’i diyen de var, Akdeniz’in eşsiz cenneti de. Doğrusunu söylemek gerekirse Lübnan’ın son yıllarda hızla artan bir popülerliğe sahip bu şirin kenti, tüm bu tanımlamalarını fazlasıyla hak ediyor. Lezzetli sofraları, dünyanın sekizinci harikası olmaya aday Jeita Mağarası, baş döndürücü gece hayatı, gösterişli mağazaları ve antik kalıntılarıyla doğuyla batının muhteşem sentezi Beyrut, keyfi uzun süre aklınızdan silinmeyecek güzel bir tatilin tüm dinamiklerini taşıyor...
 
  
 
1.GÜN: (08 Temmuz Cuma 2022)             ADANA  – BEYRUT
 
Öğleden Sonra Diğer Şehirlerden Gelecek Olan Tüm Katılımcılarımız İle Adana Havalimanında Yapacağımız Buluşma Sonrası Adana’da Uçuş Saatimize Kadar Zaman Ve imkan dahilinde İsteğe Bağlı Olarak Alacağımız Akşam Yemeği Sonrası direkt Beyrut Uçuşu İçin C/IN Kontuarına Geçiyoruz. Pasaport ve bagaj İşlemleri sonrasında TK7694 Sefer sayılı Uçağımızla Saat 18:55 de Adana’dan Hareket ediyoruz. Saat 20:00 de Beyrut Havalimanına Varış. Pasaport ve Bagaj İşlemlerinden Sonra Bizi Bekleyen Otobüsümüz İle Konaklama Yapacağımız Otelimize hareket. Otele giriş işlemleri sonrasında Geceleme Otelimizde (4**** Palm Beach Otel veya The Parisiyan Otel) Arzu eden Misafirlerimiz Otelimiz Marinaya 3 dk.lık Yürüyüş Mesafesinde Olup Marina Bölgesinde Bulunan Cafelerde Restaurantlardan Faydalanabilir.
 
2.GÜN: (09 Temmuz Cumartesi 2022) Beyrut Şehir Turu –Raouche (Güvercin Kayalıkları -Nejmeh Meydanı Downtown  Jeita Mağarası & Harissa Dağı & Byblos    Sabah Otelimizde alacağımız Zengin Acık Büfe Kahvaltı Sonrası Rehberimiz Eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz.  Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e (Downtown) gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır.
Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak görev yapan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi ROUCHE (GÜVERCİN Kayalıklarında Vereceğimiz Fotoğraf Molasından sonra   Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan.
Harissa Tepesine Çıkış Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. epeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da kutsal kitap anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Bu Gezimizden Sonra Otelimize Dönüş Ve Serbest zaman Otelimiz Bulunduğu Lokasyon İtibarı İle Merkezi Noktada Yer alıp Arzu eden Misafirlerimiz Burada Bulunan Bar ve Cafelerde Birşeyler İçip eğlenebilirler
 
 
3.GÜN: (10 Temmuz Pazar 2022) Baalbeck & Anjar & Ksara Turu
Sabah Otelimizde alacağımız Zengin Acık Büfe Kahvaltı Sonrası Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde
harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2.Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçeceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız olacak. Bekaa vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Gezimiz Sonrası Otelimize varış Ve Gece Arzu eden Misafirlerimizle Lübnan’a Özgü Yöresel Tatlardan Oluşan Zengin Menülü Müzikli Yerel sanatçılar, dansöz ve benzersiz Lübnan mezelerini yerinde tatma şansı bulacağımız keyifli bir gece geçireceğiz. (Ekstra)
 
4.GÜN :(11 Temmuz 2022 Pazartesi)  Cekka Rocca Marina Beach Club
 
Sabah Otelimizde alacağımız Zengin Acık Büfe Kahvaltı Sonrası Henüz daha Deniz sezonu Açmamış Misafirlerimiz İçin Akdenizde Fırsat Niteliğinde Deniz Kum Ve güneş Opsiyonunu Sunacağımız Lübnandaki enÜnlü Beach Clublardan Biri Olan Rocca Marinaya Hareket ve Tam gün Burada Deniz Ve eğlenceye Doyduktan sonra Akşam Saatlerinde Otelimize Hareket ediyoruz. Ve Rehberimizin Organize ettiği Akşam Yemeği İçin Restoranımıza Gidip Akşam Yemeğimizi Alıyoruz
 
5.GÜN :( 12 Temmuz Salı 2022)  Chouf Dağları - Beyteddin Sarayı
Sabah Otelimizde alacağımız Zengin Acık Büfe Kahvaltı Sonrası Durzi toplumunun ağırlıklı olarak yasadığı, denizden yaklaşık 900 mt yüksekte bulunan Chouf Dağlarına çıkacağız. Deir Al Qamar, (Ay manastırı- Emirler şehri) Beyrut başkent olmadan önceki başkenti ziyaret edeceğiz. Deir Al Qamar, 1984 den beri, UNESCO Dünya mirası listesinde yer almakta. Akabinde, son destinasyonumuz olan, Beyteddin saraylarına doğru hareket ediyoruz.
Beyteddin sarayları, Osmanlıya yakışan, Donemin Dürzi kökenli Emiri, Emir Basher tarafından 1800 yılları başında tamamlanmış olup, Lübnan idaresi uzunca bir sure bu saraydan kontrol edilmistir.1975-1991 iç savaşında çok ağır hasar almış olsa da, Dürzi lideri Walid Janbolad tarafından tekrar revize olmuştur. Bu turumuz tamamlandıktan Chouf Dağlarında Alacağımız öğle yemeği sonrası Otelimize Dönüş yapıyoruz. Akşam arzu eden Misafirlerimizle SunSet İzleyebileceğimiz Bir Cafede Güzel Bir Görsel Şölen İle  Akşam Kahvelerimiz yudumluyoruz.
 
6.GÜN :( 13 Temmuz Salı 2022   ) Beyrut - Adana
Sabah Otelimizde alacağımız Zengin Acık Büfe Kahvaltı Sonrası, 07:30’da Dönüş Yolculuğumuz İçin Havalimanına Transfer Pasaport ve Bagaj İşlemleri sonrasında TK 7781 Sefer Sayılı 09:55 Uçağı İle Dönüşümüzü Gerçekleştiriyoruz. 11:00 de Adana’ya İnerek Aktarma Uçağı Olan Misafirlerimiz İle İçin C/in İşlemlerinden sonra Gezimizden Memnun kaldığınızı Umut ederek ve bir Başka Erdil Turizm Organizasyonunda Buluşmak Üzere vedalaşıyoruz.
 
                                          İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI :   699 $
                                          TEK KİŞİLİK ODA FARKI :      + 140 $
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
        
 1. Özel Yüksek Model Lüks Otobüsümüzle tüm Çevre turları, ara transferler Ve İkramlar
 2. Adana /Beyrut – Beyrut/ Adana Gidiş dönüş Uçak Biletleri
 3. 5 Gece Beyrut da 4* Hotelde Acık büfe kahvaltı Dahil Konaklama
 4. Tüm Müze Ve Ören yeri Giriş Ücretleri
 5. Jeita Mağarası tekne Turu
 6. Harissa Dağı Teleferik Ücreti
 7. Programda Belirtilen Tüm Geziler
 8. Pali Tour Refakati
 9. Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 10. TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR                   
 1. Kişisel harcamalar
 2. Öğle ve Akşam Yemekleri
 3. Yurtdışı çıkış Harcı ( 150 TL)
NOT      ** Pasaportunda İsrail Vizesi olanlar Boykot yasasından dolayı Lübnan’a kabul edilmemektedir.
                ** Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir
 
  
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.