YURTİÇİ TURLAR
TOKAT-AMASYA-ÇORUM
TL
SONBAHAR
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA
AMASYA VE ÇEVRESİ
 
TOKAT-AMASYA-ÇORUM-HATTUŞAŞ 
 
 
 
 
1.Gün: PerşembeSaat 22.30’da Erdil Turizm önünde buluşma ve 23.00’de  hareket ederek Niğde, Kayseri güzergahı ile gece yolculuğu yapıyoruz.    
                                                                                                               
2. Gün: CumaSabah saat 07.30 civarında Tokat’a varış ve kahvaltı molası.  Kahvaltı sonrası panoramik şehir turu yapıyor ardından Gök Medrese’ye geçiyoruz.  Mevlevihane ve müze gezilerimizin ardından alış-veriş için Taşhan’a gidiyoruz. Alış-veriş sonrası meşhur Tokat Kebabı yemek üzere restorana gidiyoruz. Yemek sonrası Pazar ilçesinde bulunan Ballıca Mağarası’na gidiyoruz. Muhteşem sarkıt ve dikitlere sahip olan mağara Dünyanın 8. Harikası olarak anılmaktadır. Mağara gezimizin ardından Yeşilırmak Vadisi  Harşena Dağı eteklerine kurulu Amasya’ya hareket ediyor ve ilk olarak Kral kaya mezarları, Amasya Kalesi ve Ferhat su kanallarını fotoğraflıyoruz. Ardından otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
3. Gün: CumartesiOtelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Hazeranlar Konağı, Amasya Arkeoloji ve Mumyalar Müzesi,  Şehzadeler Müzesi,
2.Beyazıt Camisi ve Külliyesi, Bimarhane’ yigezip öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası Borabay Gölü’ne hareket ediyoruz. Muhteşem doğada yürüyüş yaparak fotoğraf çekme imkanı yakalıyoruz. Akşamüzeri otelimize dönüş ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme…
 
4. Gün: PazarAçık büfe kahvaltı sonrası belirlenen saatte hareket ederekHattuşaş Antik Kentine gidiyoruz. Yol güzergahı Çorum’da leblebi alışverişi için mola veriyoruz. Yolumuza devam ederek Unesco tarafından dünya kültür mirası listesine alınan Boğazköy(Hattuşa) ören yerine varıyoruz. Rehberimizin anlatımını dinleyip ören yerini fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası  Adana’ya hareket ediyoruz. Yozgat,Kayseri, Niğde yol güzergâhı ile gece saatlerinde şehrimize varıyor ve bir sonraki Erdil Turizm gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
   
   
 
         
 
 
 
 
 
 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :
smileyTURİZM ARACI İLE BELİRTİLEN GEZİLER ve TRANSFERLER
smiley4*  THE APPLE  PALACE veya LALEHAN OTEL’DE 2 GECE KONAKLAMA
smileyOTELDE 2 AÇIK BÜFE KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ
smiley1. GÜN TOKAT’TA SABAH KAHVALTISI
smileySEYAHAT SİGORTASI
smileyREHBERLİK HİZMETİ
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
sadÖĞLE YEMEKLERİ
sadMÜZE VE ÖREN YERLERE GİRİŞ ÜCRETLE
sadTÜM EKSTRA HARCAMALAR  
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.