YURTİÇİ TURLAR
GAP
ADANA ÇIKIŞLI
15-21 NİSAN 2020
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA
GAP TURU
DİYARBAKIR- BATMAN-HASANKEYF-MİDYAT-MARDİN- ŞANLIURFA- ADIYAMAN-NEMRUT-HALFETİ-
              GAZİANTEP-ANTAKYA-ADANA
 
TURUMUZ DOLMUŞTUR TEŞEKKÜR EDERİZ
 
 
15-21 NİSAN 2020
 
1.GÜN; Siz değerli misafirlerimiz ile  acenta önün sabah 06:00 buluşma ve hareket. Öğle yemeğinde  Diyarbakır'dayız.  Yemek sonrası Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Hasan Paşa Hanı gezip alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Diyarbakır Kalesi ve surları fotoğrafladıktan sonra Gazi Köşkünü gezip Novotel vb. otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
2.GÜN; Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Batman üzerinden Hasankeyf’e gidiyoruz. Dicle’nin kıyısında, zamanında medreseler, rasathane, darüşşifa ve diğer eğitim kurumlarıyla bölgenin ilim ve kültür merkezi olan Hasankeyf’ e ulaşıyoruz. Burada Antik Kent’ten kalan yerleri görüyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Midyat’a gidiyoruz. Taş konakların, kemerli geçitlerin, minare gibi yükselen çan kuleli Süryani Kiliseleri’nin bulunduğu, bir ortaçağ kentini andıran ve gümüş işçiliği ile ünlü Midyat’ı geziyoruz. Gümüş alışverişi için verilen serbest zaman sonrası öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası Mardin’e hareket, otelimiz Yay Grand vb.ne yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği, eğlence ve geceleme otelimizde.
 
3.GÜN; Açık büfe kahvaltı sonrası Unesco’nun dünya miras listesine almayı planladığı, açık hava müzesi görünümüyle Venedik ve Kudüs ile birlikte üç sit kentten biri olan Mardin’i dolaşmaya başlıyoruz. Deyrul Zaferan Manastırı’nı ve Kasımiye Medresesi’ni gezdikten sonra taş işçiliğinin en güzel örneklerinden biri olan Postahane binası’nı geziyor, öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası dar sokaklarda gezmeye devam ediyoruz. Ulu Camii gezip, Abbara ları görüyor, sonrasında alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Urfa’ya hareket ve yol üzerinde dünyanın ilk tapınaklarının bulunduğu Göbeklitepe Höyüğü’ne gidiyoruz. Akşamüzeri Elruha Otel vb.ne yerleşme, dinlenme ve akşam yemeği.
 
4.GÜN; Alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Otelimizden ayrılıyor Harran, Balıklı Göl, Ayn-ı Zaliha Gölü, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara ve Halil-ül Rahman Gölü’nü gezdikten sonra yemek molası veriyoruz. Urfa’nın yöresel yemeklerini yedikten sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası, Kahtada bineceğimiz minibüslerle güneşin batışını izlemek üzere Nemrut Dağı’na tırmanıyoruz. Gidiş güzergahında Cendere Köprüsünde fotoğraf molası verilecektir. Akşam saatlerinde Otelimiz Hilton vb. yerleşme, akşam yemeği ve geceleme…
 
5.GÜN; Otelde alacağımız kahvaltının ardından Halfeti’ye hareket ve bizi bekleyen tekne ile Fırat Nehri üzerinde gezintimiz başlıyor. Fırat Nehri ile Merzimen  Çayı’nın birleştiği noktadaki Rumkale’yi tekne ile geziyor ardından Nehir kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Gaziantep e hareket ediyor ve Mozaik Müzesini geziyoruz. Gaziantep Kalesi civarındaki bakırcılar çarşısı ve elmacı pazarında alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Otelimiz Palmiye Otel vb. yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde…
 
6.GÜN; Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Hatay’a hareket ediyoruz. Hatay Müzesi ve Saint Pierre Kilisesi ni gezdikten sonra Uzun Çarşıyı gezip alış- veriş ve öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası Harbiye ye gidiyor ve Şelale’lerine doğru yürüyüş yaparak birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Dönüş yolunda isteyenler kahve molası verebilir, isteyenler de yöresel ürünler satın alabilirler.
Boğaziçi Otel vb.ne yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
7.GÜN; Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Adana’ya hareket ve merkezde gezimize başlıyoruz Adana’nın en işlek yerleri olan Küçük Saat ve Büyük Saat meydanlarını görüp şehrimizin eski Camilerinden olan Yağ Cami’de aracımızdan inip önce Camii ziyaretimizi yapıp ardından Kazancılar çarşısına geçiyoruz. Bu çarşının içinde bulunan Yeni Uğur Cezeryecisinde vereceğimiz alışveriş molasının ardından yürüyerek Büyük Saat’i, Ramazan oğlu Beyliğinden kalma Ramazanoğlu Konağını, hemen yanında bulunan ve Beylik dönemi yapısı olan Ulu Camii ve Medresesini geziyoruz. Bu değerli eserlerimizi görüp yine yürüyerek Seyhan nehri kenarında bulunan ve şu anda kültür merkezi olarak kullanılan eski Kız Lisesini, hemen yanında bulunan ve dünyanın en eski faal köprülerinden biri olan Taş Köprüyü, Sinema Müzesini ve Ramazanoğlu ailesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilen Atatürk Evi ni geziyoruz. Öğle yemeğinin ardından Sabancı Merkez Camii, Merkez Park, Seyhan Baraj Gölü, Çatalan Köprüsü, Yeni Adana bölümlerini gezip akşam yemeği ve Adana Gecesi için restorana gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından siz değerli misafirleri hava limanından uğurluyoruz.
 
 
ÜCRETLER İÇİN ACENTAMIZI ARAYINIZ
 
    ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                       
   *  ÖZEL GEZİ ARACI İLE ÇEVRE GEZİLERİ ve TRANSFERLER                           
   *  6 GECE KONAKLAMA                          
   *  6 SABAH KAHVALTISI, 6 AKŞAM YEMEĞİ                                                       
   *  SEYAHAT SİGORTASI                                                          
   *  REHBERLİK HİZMETİ  
   *  DÜSSELDORF-DİYARBAKIR/ADANA-DUSSELDORF UÇAK BİLETİ
 
 
    ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
    *  ÖĞLE YEMEKLERİ
    *  YEMEKLERDE ALINAN EKSTRA İÇECEKLER
    *  MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
    *  NEMRUTA ÇIKIŞ MİNİBÜS ÜCRETİ
    *  HALFETİ TEKNE TURU
    *  SIRA GECESİ EĞLENCESİ
 
 
 
   NOT : *** Erdil Turizm, tura katılan kişi sayısına bağlı olarak araç tipinde değişiklik yapabilir.
               *** Rehberiniz, hava, yol ve herhangi bir neden ile gerekli görür ise tur akışında veya zamanlamasında değişiklik
                      yapabilir.
              
 
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.