YURTİÇİ TURLAR
EGE KÖYLERİ ALAÇATI OT FESTİVALİ
UÇAKLI 1590 TL
9-12 NİSAN
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA

EGE KÖYLERİ ve ALAÇATI OT FESTİVALİ 

İZMİR-MANİSA

(Nazarköy, Birgi Köyü, Sardes Antik Kenti, Kuladokya,  

          Jeopark, Sığacık, Urla, Alaçatı, Çeşme)

  9-12 NİSAN 2020       
 
1.GÜN : İZMİR-NAZARKÖY-ÖDEMİŞ-BİRGİ KÖYÜ-GÖLCÜK-SARDES
Saat 06.45’de Şakirpaşa Havaalanında buluşup bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra saat 07.50’de Sun Express Havayolları ile İzmir’e gidiyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından İzmir’e varış ve burada bizi bekleyen aracımız ile gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kemalpaşa ilçesine bağlı olan eski ismi Kurudere iken nazar boncuğu imalatından dolayı Nazarköy olarak değiştirilen köyü geziyoruz. Renkli boncuklarla süslü köyde fotoğraf ve alış-veriş molası veriyor ardından Ödemişe doğru hareket ediyoruz. Öğlen yemeğimiz Ödemişte. Yemek sonrası doğal Müze kent olan Birgi Köyü ne geçiyoruz. Burada, Türk konak mimarisinin örneklerinden biri olan Çakırağa Konağını, halk arasında Aslanlı Camii olarak bilinen Ulu Camii ve Sultan Şah Türbesi’ni gördükten sonra yöreye özgü ürünleri satın alabileceğimiz çarşıda serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte buluşma ve hareket. Yol üzerinde Gölcükte fotoğraf molası veriyor ardından otelimiz Sardes Lidya Termale gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar dinlenme veya termal keyfi. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN : SARDES ANTİK KENT-KULA EVLERİ-KULADOKYA-VOLKANİK JEOPARK
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Lidya Devleti'nin Başkenti, ilk paranın basıldığı, ilk parfümün icat edildiği Sardes Antik Kenti'ni görmek üzere yola çıkıyoruz. Antik kent gezimizi tamamladıktan sonra Ege Bölgesi'nin Kapadokya’sı olarak bilinen Kuladokya'ya gidiyoruz. Fotoğraf molasının ardından Ülkemizde yasal statü bakımından ilk ve Dünyanın 99. jeoparkı olarak sertifikalanmış Kula Volkanik Jeoparkı na gidiyoruz. 7 km.lik gezi parkuru bulunan Kula Jeoparkı aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası kapsamına da alınmıştır. Jeopark gezimizi tamamlayıp yüz yıllık evleri, leblebisi ve tahinli pidesiyle meşhur olan Kula şehir merkezine ulaşıyoruz. Kula'nın çarşısını, Tarihi Kula evlerini görüp fotoğrafladıktan sonra otelimize dönüş, dinlenme, serbest zaman.(otelin termal havuzundan ve diğer aktivitelerinden faydalanma imkanı) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN : SEFERİHİSAR-SIĞACIK-URLA-ALAÇATI-ÇEŞME
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Seferihisar a doğru hareket. Sığacık dar sokakları ve evleri arasında yürüyüş, fotoğraf ve alış-veriş için serbest zaman. Öğle yemeğimizi de burada aldıktan sonra İzmir’in bir başka güzel sahil kasabası Urla’ya hareket ediyoruz. Bademler Köyü, Urla Merkezi ve Limanı gezip fotoğrafladıktan sonra Alaçatı ya geçiyoruz. Rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri, begonvillerin ve sardunyaların sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları, lavanta kokulu hediyelik eşya dükkanları, mavi tahta sandalyeli ve yöreye özgü motiflerle işlenmiş masa örtülerinin süslediği kafe ve restoranlarıyla pek keyifli bir atmosfere sahip Alaçatıda serbest zaman veriyoruz. (Ot Festivali kutlamalarıyla ve birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakarak zaman geçirebilirsiniz.) Belirlenen saatte buluşma ve Çeşme deki otelimiz Pırıl vb. ne hareket. Odalara yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4.GÜN : ÇEŞME- İZMİR- ADNAN MENDERES HAVA LİMANI-ADANA
 
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Çeşme de panoramik gezi ve serbest zaman. Daha sonra İzmir merkeze hareket. İzmir şehir merkezinde öğle yemeği için mola veriyor, ardından Tarihi Saat Kulesi, Konak, Kordon Boyu’nu gezip saat 17.00 civarında Hava Limanına hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yollarının saat 19.10 daki  İzmir Adana uçağı ile şehrimize dönüş ve gezimizin sonu.
 
 
              ÜCRET DETAYLARI
 NAKİT/K.K.TEK ÇEKİM
    K.K  6  TAKSİT
    K.K  9  TAKSİT
İki veya üç kişilik odada kişi başı
              1590 TL
       1730 TL
       1800 TL
3-6 yaş (2 büyükle aynı odada)
             950 TL
       1035 TL
          1075 TL
7-12 yaş (2 büyükle aynı odada)
           1290 TL
       1400 TL
       1455 TL
Tek kişilik oda
           1890 TL
       2060 TL
       2145 TL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ
Adana-İzmir-Adana gidiş- dönüş uçak bileti
Lüks gezi araçları ile çevre gezileri ve transferler
► 2 Gece Sardes Lidya Termal Otel de konaklama
1 Gece Çeşme Pırıl Otel vb.de konaklama
3 Sabah Kahvaltısı
3 Akşam yemeği  
Seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
Öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze ve ören yerlere giriş ücretleri
 
 
 
 
 
NOTLAR

Gezi için yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları, rahat kıyafetler, şapka, gözlük, güneş
     kremi, mayo, vs. bulundurunuz.
Acenta veya rehber hava ve yol şartlarına bağlı olarak programda değişiklik yapma    
    hakkına sahiptir.                                                 
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.