YURTİÇİ TURLAR
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS
1850 TL
ŞUBAT
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS    

UÇAK İLE GİDİŞ  TREN İLE DÖNÜŞ
 
TARİHLER
25-28 ŞUBAT 2020
26-29 ŞUBAT 2020
 
        
1. Gün: Adana-Kars
Sabah saat 08.30 da Adana Şakirpaşa Hava Limanı, İç hatlar THY  kontuarı önünde buluşma ve 09.35 de Ankara’ya, oradan 11.50 de Kars’a uçuyoruz. Saat 13.25 de varış ve öğle yemeği. Yemek sonrası panoramik Kars gezisi yaparak SAPRAN DELUXE Otel’e gidiyoruz. Odalarımıza yerleşme, dinlenme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
2. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi gezdikten sonra Çıldır Gölü'ne doğru hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalın çayır Köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifli zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
3. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu
Sabah otelimizde aladığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin bitiminde Meşhur Kars Kaşarının satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından akşam yemeği ve eğlence için Kaz Evi’ne gidiyoruz. Yemek sonrası Tren Garına transfer ve heyecanla beklediğimiz TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuza yerleşme. Saat 23.55 de hareket.
 
4. Gün: Kars-Kayseri Doğu Ekspresi
Yataklı Kompartımanımıza yerleşme ve geceleme. Macera dolu yolculuk başlasın. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Değişik fotoğraf kareleri yakalamak için hazır olun. Sırasıyla Erzurum, Erzincan, İliç, Divriği ve Bostankaya istasyonlarında duracak olan trenimiz saat 22.07 – 22.25 arası Kayseri ye varacaktır. Burada bizleri bekleyen transfer aracımıza yerleşme, hareket ve saat 03.30 civarında Adana ya varış. Gezimizin sonu ve bir sonraki Erdil Turizm gezisinde buluşmak üzere vedalaşma. 
 
 
NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirilebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Doğu Ekspresinde kullanılan  
                                          Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.
NOT 3 :  Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Otelde 3 kişi aynı odada kalır. Tren konaklamasında ise ; (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon Odası verilir.
NOT 4 : Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda (Sngl) Tren seyahatinde de (odada tek kişi kalınacak şekilde) 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder.
 
 
ÜCRET  DETAYLARI
NAKİT / KK tek çekim (Bonus-World- Paraf-Finans 4-Taksit)
K.K  6  TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı
1850 TL
2000 TL
3-6 yaş (iki büyükle aynı odada)
 1100 TL
1200 TL
7-12 yaş (iki büyükle aynı odada)
1500 TL
1630 TL
Tek kişilik oda
2350 TL
2560 TL
 
 
 
 
 
 
 
 
Fiyata Dahil Hizmetler
*  Kayseri - Adana  Transfer
* Kars - Kayseri  Doğu Ekspresi Bileti ( Yataklı Vagon)
*  Adana - Kars aktarmalı THY  ekonomi sınıf uçak bileti
*  Çevre gezileri ve ulaşım hizmetleri
*  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*  2 Gece  SAPRAN DELUXE otelde konaklama
*  Otelde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
*  Otelde alınan 2 Akşam yemeği
*  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
*  Kaz Evi akşam yemeği
*  Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
*  Müze Giriş Ücretleri
*Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
*Tüm Öğlen yemekleri
 
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.