YURTİÇİ TURLAR
ANKARA-BEYPAZARI-ESKİŞEHİR
1200 TL
22-26 NİSAN 2020
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA
ANKARA-BEYPAZARI-ESKİŞEHİR 
22-26 NİSAN 2020
 
 
 
 
1.gün Çarşamba : Gece 24:00 de buluşma ve Ankara’ya gitmek üzere hareket.
 
2.gün Perşembe : Yaklaşık 6-7 saat sürecek yolculuğumuzun ardından büyük yapıtlar, anıtlar, müzeler kenti başşehrimiz Ankara’ya sabah saatlerinde varış ve kahvaltı molası. Kahvaltı sonrası ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün mozelesini ziyaret etmek üzere Anıtkabir’e hareket. Aslanlı yolu geçip Atamızın kabrini ziyaret ederek, Kurtuluş ve Savaş Müzesini geziyoruz. I. TBMM binası ile 2. Meclis Binası'nı görüp rehberimiz tarafından bilgilendiriliyoruz. Daha sonra Roma döneminden kalan Roma Hamamı, Hacı Bayram Veli Camii ve Anadolu da yaşamış en eski uygarlıklardan kalan eserlerin sergilendiği Anadolu Medeniyetler Müzesi ni göreceğiz. Sonrasında 19.yüzyıllardan kalmış, daha çok ahşap ve kerpiçten yapılmış, çoğunlukla iki katlı Ankara Evleri, bakırcılar ve sepetçiler çarşısı, Rahmi Koç Müzesi ve Çengel Hanın bulunduğu Kale içini ve Hamamönü sokağını yürüyerek gezeceğiz. Akşamüzeri otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
3.gün Cuma : Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Beypazarı’na hareket ve yaklaşık iki saat sonra varış. Osmanlı ve Selçuklu mimari tarzındaki tarihi evleriyle, el sanatlarıyla ve saray mutfağı tarzındaki yemekleriyle Türk kültürünün güzelliğini, zevkini ve inceliğini yansıtan ender yerlerden biri olan Beypazarı’nın eski sokaklarında gezi. Memişzade Konağı, Suluhan, Kurşunlu Cami, Tarihi çarşı gezilerek gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin bulunduğu gümüşçüler çarşısında gümüş alış verişi ve yine ünlü Beypazarı kurusu alışverişi sonrası yöresel öğle yemeği molası(ekstra) Yemek sonrası Eskişehir’e gidiyor ve Türkiye’nin ilk yapay plajının da içinde olduğu Kent parkı geziyoruz. Akşamüzeri otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
4.gün Cumartesi : Alacağımız kahvaltı sonrası bugünkü gezimize başlıyoruz. ilk olarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odun pazarı evleri ile başlıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimiz önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendinizi Osmanlı Döneminin içinde hissedeceksiniz. Tarihte bilinen ilk Cam Müzesini ziyaret ediyoruz. Birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Eskişehir belediye başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı Balmumu Heykeller Müzesine gidiyoruz. Müze’de Atatürk başta olmak üzere yerli ve yabancı birçok ünlünün yer aldığı 160 eser bulunmaktadır. Buradaki gezimizin ardından Öğle yemeği için mola veriyoruz. Yöresel çiğ börek tavsiyemizdir. Yemek sonrası Kurşunlu Külliyesi’ni (Cami-Medrese-Kervansaray-Şadırvan) ziyaret edip Eskişehir’e özgü Lületaşı Atölye ve satış mağazalarının bulunduğu Atlı Han’da alış-veriş için kısa bir süre veriyoruz. Daha sonra Porsuk çayında (ekstra) Gondol turu. Turumuzun sonunda otelimize dönüş ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
5.gün Pazar: Sabah kahvaltısını aldıktan sonra Sazova Parkına gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Adana’ya dönüş yolculuğu ve gezimizin sonu.
 
 
 
 
 NAKİT/K.K tek çekim
      K.K  4 taksit
     K.K  6 taksit
İki veya üç kişilik odada kişi başı
           1200 TL
           1270 TL
         1305 TL
3-6 yaş
(iki büyükle aynı odada)
             600 TL
             640 TL
           680 TL
7-12 yaş
(iki büyükle aynı odada)
             900 TL
             955 TL
           985 TL
Tek kişilik oda
           1500 TL
           1590 TL
         1635 TL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER                              
 * Özel gezi otobüsümüzle seyahat                         
 * 1 gece Ankara Grand Plaza, 2 gece Eskişehir Capella Otel vb. konaklama                           
 * Otellerde alınan 3 sabah kahvaltısı 3 akşam yemeği                                                                             
 * Programda belirtilen geziler 
 * Ankara’da alınacak sabah kahvaltısı
 * Rehberlik hizmeti
 * Seyahat sigortası
 
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER         
*  Öğle yemekleri     
*  Tüm yemeklerde alınan içecekler
*  Müze ve ören yeri giriş ücretleri 
 
 
 
 
NOT: Fiyatlar 40 kişi üzerinden hesaplanmıştır. Sayının düşmesi durumunda fiyat revize edilir.                 
 
Uyarı: Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.
Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir
 
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.