YURTDIŞI TURLAR
FAS ENDÜLÜS
799 EUR dan itibaren
2020
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA
Fas, Endülüs Turu
Türk Havayolları ile
8 Gece - 9 Gün
Kazablanka, Marakeş (2) & Kazablanka (1) & Fas (1) & Tanca (1) & Sevila (1) & Granada (2) Malaga
 
1. GÜN ISTANBUL - CASABLANCA - MARRAKECH
İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 08.30’da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 11.20’de Casablanca’ya hareket. Yerel saat 14.15’de Casablanca’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile Marrakech’e hareket. Marrakech’e varışımızın ardından Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.
2. GÜN MARRAKECH
Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler. Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası Marrakech’e dönüş ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna katılabilir. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
 
Alternatif Program Essaouira turu
Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. 55 Euro
 
Alternatif Program Chez Ali turu
Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. 60 Euro
 
3. GÜN MARRAKECH - CASABLANCA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Casablanca’ya hareket. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.
 
4. GÜN CASABLANCA - RABAT – FES
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Rabat’a hareket. Varışımızın ardından yapacağımız panaromik şehir turunda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Fez’e hareket ediyoruz. Fez’e varışımızın ardından Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.
 
5. GÜN FES - TANCA
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Tanca’ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan’’ turuna katılabilirler. Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir,fotoğrafcılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkanı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Tancaya doğru hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında Mendoubia Bahçesi, 9 Nisan Meydanı ve Bab Fash (Fash Kapısı), Küçük Çarşı, Kasbah ve Medina, Dar el Makhzen, Fenikelilerin Mezarları ve Endülüs-Arap tarzı binalarla süslü enteresan sokaklar var. Ardından Cebelitarık Boğazını görmek üzere yol çıkıyoruz. Spartel Burnu ve Deniz Feneri nden seyretmeye doyamayacağınız bir manzara sizi bekliyor olacak. Turumuzun ardından otelimize transfer.
 
Alternatif Program Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan turu
Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir,fotoğrafcılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkanı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. 35 Euro
 
6. GÜN TANCA - CEBELİTARIK – TARİFA – SEVİLLA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İspanya’ya geçmek için feribota biniyoruz. 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Sevilla’ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Flamenco turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.
 
Alternatif Program  Flamenco turu Eğlence dolu bir tur sizi bekliyor. 55 Euro
 
7. GÜN SEVİLLA - CORDOBA - GRANADA
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzel bir yolculuğun ardından varış ve sonrasında şehir turumuz başlıyor. İspanya’nın 17 özerk bölgesinden biri olan Endülüs Özerk Bölgesinde yer alan Cordoba, Roma İmparatorluğu döneminde kurulmuş,8. Y.Y. da Endülüs Emevileri tarafından ele geçirilmiş ve uzun süre devletin başkentliğini yapmış olup günümüzdede İslam etkileri görülmektedir. Roma Köprüsü, Eski Şehir Caddesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Mezquita (Kurtuba Camii) turuna katılabilirler. Turumuzun ardından Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzel bir yolculuğun ardından varış ve şehir turumuz başlıyor. Grand via,La Rambla ve Belediye meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek kendine özgü havasıyla ünlenmiş Sacramonte turuna katılabilirler. Al Hambra sarayının tam karşısında bulunan Sacramonte’de Granada çingenelerin mağara evlerinde harika bir flamenco gecesine hazır olun. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelde.
 
Alternatif Program Mezquita (Kurtuba Camii) turu
Turumuzun ardından Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzel bir yolculuğun ardından varış ve şehir turumuz başlıyor. Grand via,La Rambla ve Belediye meydanı görülecek yerler arasındadır. 30 Euro
  
Alternatif Program Sacramonte turu
Al Hambra sarayının tam karşısında bulunan Sacramonte’de Granada çingenelerin mağara evlerinde harika bir flamenco gecesine hazır olun. 35 Euro
 
8. GÜN GRANADA
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Al Hambra Sarayı gezine katılabilirler. (Al Hambra sarayında günlük ziyaretçi limiti olduğundan mutlaka rezervasyon esnasında acentenizi bilgilendirmeniz gerekmektedir) Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bu ünlü mimarı yapıyı gördükten sonra otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde.
 
Alternatif Program   Al Hambra Sarayı
(Al Hambra sarayında günlük ziyaretçi limiti olduğundan mutlaka rezervasyon esnasında acentenizi bilgilendirmeniz gerekmektedir) Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bu ünlü mimarı yapıyı gördükten sonra otelimize dönüş ve serbest zaman.  55 Euro
 
9. GÜN GRANADA - MALAGA – İSTANBUL
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Malaga havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bagaj,bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1304 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
 
Uçuş Detayları
Gidiş: İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yolları TK617 - Uçuş Saati 11.20
Dönüş: Türk Hava Yolları TK1304- Uçuş Saati 17.55
 
*Not: 05 Ekim ve 16 Kasım hareketli turlarımızın dönüş uçuşları;
AGP – IST TK 1306 13.10 kalkış – 18.20 varış olarak gerçekleşecektir.
 
22 Şubat- 20 Ocak;
Gidiş: İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yolları TK617 - Uçuş Saati 10.45 - 14.00
Dönüş: Türk Hava Yolları TK1304- Uçuş Saati 17.25 -23.55
 
23 Mayıs -18 Nisan;
Gidiş: İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yolları TK617 - Uçuş Saati 11.30 - 14.30
Dönüş: Türk Hava Yolları TK1304- Uçuş Saati 17.55 -23.05
 
20/01/2020-28/01/2020)
4* Oteller -849,00 EUR
22/02/2020-01/03/2020)
4* Oteller -799,00 EUR
18/04/2020-26/04/2020)
4* Oteller -799,00 EUR
23/05/2020-31/05/2020)
4* Oteller -899,00 EUR
 
 
Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz
Türk Havayolları ile İstanbul – Casablanca // Malaga - İstanbul arası uçak bileti, Havalimanı Vergileri,
Alan – otel – alan transferleri ve Şehirler Arası Transferler,
Tanca - Tarifa Arası Feribot Ücreti,
Seçilecek kategori otelde 8 Gece – 9 Gün Oda Kahvaltı Konaklama Otellerde Alınacak 3 Akşam Yemeği,
Panaromik Şehir Turu,
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
 
Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz
Yurtdışı çıkış harcı: 50 TL Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro) Vize Ücreti (120 Euro)
Paket fiyatına dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet, Ekstra turlar,
Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
İsteğe bağlı şöför ve rehber bahşişleri,
Fas Şehir Vergileri (Günlük 2 Euro) – Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.
 
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.