YURTDIŞI TURLAR
BALTIK BAŞKENTLERİ
549 €
THY İLE
SATIN AL >>
ONLİNE REZERVASYON
 
 
 
 
 
AÇIKLAMA
 
Baltık Başkentleri Turu Türk Hava Yolları Vilnius Başlar
Türk Havayolları İle REHBER: Türkçe Rehber
7 Gece - 8 Gün
Vilnius (3) & Riga (2) & Tallinn (2)
 
 
1. GÜN ISTANBUL - VILNIUS
Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 06:00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 08:10’da Türk Havayolları’nın TK1409 sefer sayılı uçuşu ile Litvanya’nın Başkenti Vilnius’a hareket ediyoruz. 11:00’da varışımıza istinaden şehir turumuz için bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile alandan hareket. Varışımıza istinaden şehir turu. Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bizi karşılıyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius’ta; Şehir Meydanı, Vilnius Katedrali, Büyük Dük Gediminas Kulesi ve Heykeli, St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anna Kilisesi ve eşsiz amberleri görebileceğimiz Amber Galerisi gezilecek yerler arasında yer alıyor. Ardından elektriksel ve manyetik özelliği ile bilinen yüksek enerjiye sahip Amber taşlarından alma fırsatı bulacağımız dükkanlara rehberimiz eşliğinde gidiyoruz. Baltık ülkelerinin en çok çıkarılan ve yaydığı enerji ile şifa bulunduğuna inanılan Amber taşı yüzyıllardır Baltık ülkelerinde çıkarılıyor ve günlük hayatlarında kullanılıyor. Ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
2. GÜN VILNIUS
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Trakai Kasabası & Trakai Kalesi & Galve Gölü Tekne turumuz başlıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine dönüyoruz. Tur sonrası dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Kaunas turu imkanı. Geceleme otelimizde.
 
Alternatif Program
Trakai Kasabası & Trakai Kalesi & Galve Gölü Tekne Turu
Vilnius'a 29 km. uzaklıktaki Trakai şehrinde, 15.yy'da Galve Gölü'nün ortasındaki yeşillikler içerisindeki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Birçok gölün bulunduğu ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai, Karayiler olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Bugün halen Trakai'de yaşayan ve yaklaşık 300 kişi kalan bu etnik grup, Litvanya'ya 14. yy'da Kırım’dan Büyük Dük Vytautas tarafından savaşçı olarak getirilmişler. Trakai tarihi boyunca Karayiler, Tatarlar, Litvanyalılar, Ruslar, Yahudiler ve Polonyalılara ev sahipliği yapmıştır.
50 Euro
 
Alternatif Program
Kaunas Turu
Litvanya’nın eski başkenti ve 2. Büyük şehri olan Kaunas turumuzda eski şehir, Kaunas Kalesi, Perkunas’ın evi, Holy Trinity Klisesi, St. Paul ve St. Peter katedralleri, St. George Klisesi ve St. Michelle Kilisesi görülecek yerler arasındadır.
40 Euro
 
3. GÜN VILNIUS
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Beyaz Rusya Başkenti - Minsk turuna katılabilirler. Tur sonrası serbest zamanınızı alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.
 
Alternatif Program
Beyaz Rusya Başkenti - Minsk Turu
Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüsümüzle Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk şehir turu. Turumuz sırasında Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve
Paul kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Binası, Krasny Roman
Katolik Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı Kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.
80 Euro
4. GÜN VILNIUS - RIGA
Sabah kahvaltısının ardından Letonya’nın Başkenti Riga’ya hareket ediyoruz. Riga’ya varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. 1201 yılında kurulan Riga şehrinde, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin eski ve korunmuş dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter's Kilisesi, Kutsal Karakafalar Kardeşliği Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla şirin sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Ardından otelimize geçiyoruz, giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Riga’nın küçük ve şirin kafelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Jurmala turuna katılabilirler. Turumuzun ardından Riga'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
Alternatif Program
 
Jurmala Turu
Letonya'nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya'nın sayfiye bölgesi bizleri bekliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi ile Jurmala bizleri bekliyor. Letonya’nın en gözde sayfiye bölgesinde yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilir akşam yemeğini burada alabilirsiniz.
30 Euro
 
5. GÜN RIGA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sigulda Orta Çağ turuna katılabilirler. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz. Öğle yemeği molasının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Riga Kanal turu için hareket ediyoruz. Sonrasında otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile rehberiniz tarafından düzenlenecek ekstra Riga’nın en ünlü Ortaçağ restoranında akşam yemeğimizi alacağız. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Alternatif Program
Sigulda Orta Çağ Turu
Riga'ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya'nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda nesli tükenmekte olan hayvanların bulunduğu Gauja Milli Parkı, Esrarengiz Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası'nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri'nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek.
50 Euro
 
Alternatif Program
Riga Kanal Turu
Kanal turumuzda eşsiz Daugava Nehri, Riga Opera Binası, Özgürlük Meydanı ve Özgürlük Heykeli, Art Noveau Stili yapıları rehberimiz eşliğinde görme fırsatı yakalayacağız.
30 Euro
 
Alternatif Program
Ortaçağ Restoranında Akşam Yemeği Turu
Bu restoran; eski Riga’nın merkezinde bulunan, şehir limanından merkeze uzanan, gizli geçidin açıldığı 800 yıllık bir yapının mahzeninde kurulmuş, mum ışıklarıyla aydınlatılmış, dekorundan çalışanlarına, yemeklerinden müziklerine, atmosferinden göz zevkine kadar her şeyi ile ziyaretçilerine Orta Çağ ziyafeti sunan harika bir tarihi Orta Çağ restoranıdır.
50 Euro
6. GÜN RIGA - TALINN
Sabah kahvaltısının ardından Tallinn’e hareket. Varışımıza istinaden şehir turu. En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehirinde, UNESCO'nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Büyük Prens Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi'ni görüyoruz ve Toompea Kalesinin de bulunduğu Toompea Tepesi'nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra günümüzde konser salonu olarak kullanılmakta olan St. Nicholas Kilisesi'ne geçiyoruz. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Rocca Al Mare turumuz başlıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
Alternatif Program
Rocca Al Mare Turu
Avrupa'da sayısı az olan açık hava müzelerinden birisi olma özelliği taşıyan Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya'nın geçmişine tanıklık edeceğiz. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar'ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor.
40 Euro
7. GÜN TALINN
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Finlandiya’nın başkenti Helsinki Şehir turu için Tallinn’den feribot ile hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden turumuza başlıyoruz. Ardından Tallinn’e feribot ile geri dönüyoruz. Tallinn’e varışımıza istinaden dileyen misafirlerimiz Tallinn’in renkli gecelerine devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 
Alternatif Program
Helsinki Şehir Turu
Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Finlandiya Hükümet Sarayı, Helsinki Belediye Binası, Pazar Meydanı, Hristiyanlarca Kutsal kabul edilen Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında serbest zamanımız oluyor.
90 Euro
 
8. GÜN TALINN - ISTANBUL
Sabah kahvaltımızı ardından Havalimanına hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK1424 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 15:50’de varıyoruz. Eve hoşgeldiniz!
 
 
Uçuş Detayları
 
Gidiş: İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yolları TK1409 - Uçuş Saati 08.10
Dönüş: Türk Hava Yolları TK1424 - Uçuş Saati 12:30
 
11 Nisan & 04 Temmuz & 30 Temmuz 2020;
Gidiş: İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yolları TK1409 - Uçuş Saati 08.05
Dönüş: Türk Hava Yolları TK1422 - Uçuş Saati 18.40
 
 
 
 
 
Extra Turlar
 
AVANTAJLI TAM PAKET – A PAKETİ : 420 EURO YERINE 320 EURO
Rocca Al Mare Turu & Helsinki Turu & Trakai Turu & Jurmala Turu & Sigulda Orta Çağ Turu
Riga Kanal Turu & Riga Ortaçağ Restoranı
Trakai Kasabası & Trakai Kalesi & Galve Gölü Tekne Turu & Beyaz Rusya(Minsk) Turu
 
AVANTAJLI PAKET – B PAKETİ : 250 EURO YERINE 175 EURO
Rocca Al Mare Turu & Trakai Turu & Jurmala Turu & Sigulda Orta Çağ Turu &Riga Kanal Turu
Riga Ortaçağ Restoranı& Trakai Kasabası & Trakai Kalesi & Galve Gölü Tekne Turu
 
 
 
Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz
Türk Havayolları ile IST – VNO / TLL – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
Havalimanı vergileri
7 gece oda kahvaltı konaklam
Tüm şehirlerde yapılacak olan şehir tanıtım turları
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri Tüm şehirlerarası transferler
Otel vergileri
Türkçe rehberlik hizmetleri
 
Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz
Yurtdışı çıkış fonu (50 TL)
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
Vize Bedeli (120 Euro)
Zorunlu Sağlık Seyahat Sigortası (15 Euro)
 
*** KADEMLİ FİYAT SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR  DOLULUK ORANLARINA DEĞİŞEBİLİR GÜNCEL FİYATLARI SORUNUZ***
 
Tarih Aralığı
Oda / Fiyat
11/04/2020-18/04/2020)
3* & 4* Oteller-549,00 EUR
 
 
04/07/2020-11/07/2020)
3* & 4* Oteller-549,00 EUR
30/07/2020-06/08/2020)
3* & 4* Oteller-599,00 EUR
 
 
 
 
 
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Copyright Erdil Tur © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.